Sambata.
- Ora 5:30 intalnire in Bucuresti la Parcul Izvor in zona statiei de metrou, pe Bd. Libertatii.
- Ora 5:45 plecare spre Autostrada 1 (A1) pe traseul Pitesti - Ramnicu Valcea - Horezu.
- Popas la Atelierul de Ceramica (20 min).
- La Baia de Fier se viziteaza Pestera Muierilor (temp. aprox. 10°C).
- Continuarea drumului spre Novaci si intrare pe Transalpina (DN 67C), soseaua care ajunge la cea mai mare altitudine in Romania.
- Se trece prin Pasul Urdele (punctul cel mai inalt - 2145 metri).
- Popas pentru masa (aprox. ora 15) la Stana Stefanu.
- De la Obarsia Lotrului ne continuam calatoria pe Valea Lotrului: Domeniul schiabil Transalpina, Lacul Vidra, Statiunea Voineasa.
- Intrare pe Valea Oltului, Parcul National Cozia.
- Oprire la Manastirea Cozia.
- Trecere prin statiunile Caciulata si Calimanesti – Ramnicu Valcea - Pitesti.
- Sosire in Bucuresti dupa ora 24.
Transalpina (DN 67C) este deschisa in intregime circulatiei aproximativ 5-6 luni pe an din Mai-Iunie pana in Octombrie-Noiembrie. Nu exista date fixe de deschidere si inchidere.
Voucherul include:
TARIFUL INCLUDE:
- Transport cu autocar clasificat.
- Ghid roman.
TARIFUL NU INCLUDE:
- Biletele de intrare pentru vizitarea obiectivelor turistice
ACTE NECESARE în EXCURSIE:
- Carte de Identitate (CI) sau Buletin de Identiate (BI).
PLECARI: 24 iunie, 15 iulie, 5 august, 19 august, 26 august, 2 septembrie,. 16 septembrie, 30 septembrie 2017
Important:
Poti achizitiona oricate vouchere doresti.
Excursia se organizeaza cu minim 30 persoane.
Oferta este valabila doar prin achizitionarea voucherului BestDealz!. Poti plati si direct in locatie, dar la pretul intreg, fara sa beneficiezi de reducere. Pentru informatii suplimentare sunati la numarul:Valabilitate voucher: 23.05.2017 - 23.07.2017. Pentru a beneficia de oferta este necesar sa te prezinti la Agentia Happy Trip in aceasta perioada.
Detalii suplimentare
Sambata.
- Ora 5:30 intalnire in Bucuresti la Parcul Izvor in zona statiei de metrou, pe Bd. Libertatii.
- Ora 5:45 plecare spre Autostrada 1 (A1) pe traseul Pitesti - Ramnicu Valcea - Horezu.
- Popas la Atelierul de Ceramica (20 min).
- La Baia de Fier se viziteaza Pestera Muierilor (temp. aprox. 10°C).
- Continuarea drumului spre Novaci si intrare pe Transalpina (DN 67C), soseaua care ajunge la cea mai mare altitudine in Romania.
- Se trece prin Pasul Urdele (punctul cel mai inalt - 2145 metri).
- Popas pentru masa (aprox. ora 15) la Stana Stefanu.
- De la Obarsia Lotrului ne continuam calatoria pe Valea Lotrului: Domeniul schiabil Transalpina, Lacul Vidra, Statiunea Voineasa.
- Intrare pe Valea Oltului, Parcul National Cozia.
- Oprire la Manastirea Cozia.
- Trecere prin statiunile Caciulata si Calimanesti – Ramnicu Valcea - Pitesti.
- Sosire in Bucuresti dupa ora 24.
Transalpina (DN 67C) este deschisa in intregime circulatiei aproximativ 5-6 luni pe an din Mai-Iunie pana in Octombrie-Noiembrie. Nu exista date fixe de deschidere si inchidere.